Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

У с.Богданівка Тульчинського повіту навчати дітей грамоті почали у 1750 р. у хаті дяка. У1887р. була збудована церковно – приходська школа. Яка діяла аж до революції. Заняття відновилися тільки в 30-х роках ХХ ст..

В роки Великої Вітчизняної війни  в селі діяла румунська школа. В 1944 р. повернулись до радянської системи освіти.”

Сьогодні – це Богданівський заклад загальної середньої освіти І -ІІІ ступенів, в якому навчається 100 учнів і працює вчительський колектив в кількості 19 чоловік. З них  15 мають вищу освіту, 1 – середню-спеціальну, 3 – навчається в ВУЗі.

3 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію,

7 учителів  – І –шу кваліфікаційну категорію,

4 учителя  -  спеціалісти.

За роки існування школи її стіни залишили  сотні випускників. Багато з них  стали гордістю нашої школи і прославили рідне Поділля.

За останні роки школа стала не тільки окрасою та гордістю села, а й культурним осередком. На базі школи існує фольклорний ансамбль, створено етнографічний музей  “Чиста  криниця “.

На сьогодні одним із найважливіших завдань є формування творчої ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення. Розвивати такі якості неможливо без широкого залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами через колективну творчу діяльність та учнівське самоврядування.

У нашій школі створено власну систему виховної роботи, яка ґрунтується на традиціях і тісно пов'язана зі специфікою школи.  І в  цій роботі беруть участь  учні ,  учителі ,  батьки, а також учасники громадських організацій.

Один із напрямків роботи – це учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як у школі, так і у суспільстві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективнішому входженню в доросле життя.

Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

Шкільна республіка ТЕМП (талановита, ерудована молодь Поділля) на базі нашої школи створена у вересні 2002 року.

Очолює шкільну республіку Президент, який обирається шляхом демократичних виборів.

Шкільна республіка об'єднує учнів 5—11 -х класів. Шкільна республіка має свої символи, традиції. Законодавчим органом республіки є загальношкільна учнівська конференція, яка збирається на початку кожного семестру, в кінці навчального року та по мірі необхідності. Виконавчим органом є Рада міністрів, до складу якої входять міністри, що очолюють 7 міністерств і лідери класних колективів

Як підрозділ діє об’єднання молодших школярів (1—4 класи)  “Богданівські козачата”.

Ще одним напрямком роботи являється  функціювання на базі школи  військово – спортивного клубу «Юний десантник».  Він покликаний вирішувати завдання військово-патріотичного виховання в комплексі, де навчальний процес невіддільний від виховного.  Така виховна система вибудовувалася в нашій школі протягом багатьох років, були випробувані різні програми діяльності. Але на практиці найбільш прийнятною, що й знаходить відгук серед учнів, батьків і членів педагогічного колективу, визнана організація військово-спортивного клубу «Юний десантник».  Саме йому належить системотворна роль військово-патріотичного виховання.

Адреса:, 23662, Вінницька область, Тульчинський район,  с. Богданівка, вул. Б.Хмельницького, 41

Телефон: (04335)44341

E-mail: bogdaniwkashckola@ukr.net