Слово рідне – України слава!

«Рідна мова – це найбільше і найдорожче добро в кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід,  почування», - писав Панас Мирний.

21 лютого Україна відзначала Міжнародний день рідної мови, 25 лютого – 148 років від Дня народження славетної доньки українського народу Лесі Українки.

У приміщенні актової зали гостинної Шпиківської школи учні 5-А, 6-А, 10класів, об’єднавши цих дві дати в єдине, провели чудове свято «Слово рідне – України слава!»
У залі звучали ліричні поезії про красу солов’їної української мови та сповнені оптимізму, глибокого ліризму вірші Лесі Українки у виконанні Борісової Оксани, Ольхович Катерини, Сердюка Миколи, Сегеди Світлани, Чекурди Анастасії (учні 10 класу), Свентух Ангеліни, Бистрицької Олександри, Фігури Вікторії, Пашкової Дарії (учнів 6-А класу), Стрельчук Дарії, Гулика Олександра, Бойчук Ірини, Моричереди Анастасії (учнів 5-А класу). Зачарував глядачів спів дівчаток 6-А класу Бистрицької Олександри, Бондарчук Віри, Пашкової Дарії, Свентух Ангеліни, Строєвої Анастасії, Фігури Вікторії, які виконали пісню «Мова калинова» та Молитву до України.

А також учні 10 класу Цимбалюк Олена, Шевчук Олександр, Бурдейний Денис, Кізлик Анна, Малишева Анастасія, Мацик Катерина продемонстрували високу виконавську майстерність в інсценізації уривків із комедії М. Куліша «Мина Мизайло» та уривка із твору Лесі Українки «Лісова пісня».

У залі панувала загадкова творча атмосфера. Сцену було оздоблено декораціями до творів «Мина Мизайло» М. Куліша, «Лісова пісня» Лесі Українки. Справжньою окрасою були костюми, у розробці яких здійснювався творчий підхід. Присутнім сподобалася слайдова презентація «Слово рідне – України слава!», яку підготував учень 10 класу Сердюк Микола.

Все це допомогло глядачам здійснити уявну подорож у історичне минуле і доторкнутися до глибин поетичного світу слова Лесі Українки.

Рідне слово вчить і виховує. Проведений захід «Слово рідне – України слава!» справило велике враження на моїх учнів: кожен мав можливість відчути себе актором, переосмислити події минулого.

«Мене переповнювали емоції, і я відчувала себе впевненіше, коли лунали аплодисменти. Здається, у мене вийшло зачарувати аудиторію. Це таке щастя – приносити усмішку і радість іншим! Якби я була глядачем, я б була у захваті від такої підготовки,від щирих та справжніх емоцій. Наше свято пройшло на найвищому рівні», пише Олена Цимбалюк, яка виконувала роль Мавки їз драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки.

«Сьогоднішні виступи були чудовими, всі учасники надзвичайно вражені успіхом. Інсценізації творів, пісні, цікаві розповіді та вірші сподобались глядачам. Я отримав задоволення від того, що ми змогли розкрити всю чарівність української мови, а також показали, який неоціненний внесок у розвиток рідної мови зробила Леся Українка», - стверджує ведучий свята, учень 10 класу Сердюк Микола.

Такі заходи надихають школярів досліджувати красу українського слова, насолоджуватися багатством рідної мови, розвивати творчі здібності і таланти.

Учитель української мови та літератури Шпиківської ЗШ І-ІІІ ст. Тищенко І.Г.