Конкурс поезії «Поезія – це завжди неповторність…»

«Поезія – це завжди неповторність…» : саме ці слова стали лейтмотивом літературної світлиці, де відбулося  свято поезії.  12 лютого в Кинашівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розпочалися заходи з нагоди відзначення 205 річниці від дня народження Т.Шевченка « Тобі, Кобзарю, наші й справи», організаторами заходу стали методист відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА Соловей Н.З., учителі української   мови  та  літератури - Нога С.М., Собко О.В.

Поезія… Чи потрібна нам у житті ця річ? Чи варто їй приділяти стільки часу? Чи, можливо, їй давно вже слід заблукати у минулому? На ці запитання шукали відповідь учні школи.

Гості свята -  поети Тульчинщини, члени літературно-мистецького  об?єднання «Оберіг»: Хмелевський Юрій Миколайович, Ясакова Марія Сергіївна, Чепернатий Сергій Володимирович.  Письменники-земляки пригадали цікаві моменти свого життя, поділилися планами на майбутнє, розповіли  про власне дитинство, перші вірші. Юні читачі жваво спілкувалися з авторами, слухали їхні твори. Зерна добра,  любові, людяності  невимушено лягали в душі тих, кому розбудовувати майбуття.. Школярі зацікавлено слухали поезії, сповнені глибокого змісту, сильних, високих почуттів.

Зворушливо звучали вірші та пісні у виконанні учнів школи: Яськової Анастасії, Олійник Валентини, Забуранної Ганни, Міцкевич Інни, Кобильченка Владислава, Мазурик Лілії, Сушинської Каріни. Поезія перемежовувалася з відеосюжетами, супроводжувалася музикою. Зустріч дітей із письменниками була щирою та неймовірно емоційною.

Під час заходу присутні відкрили для себе нове ім?я у світі літератури. Семиляк Ольга – випускниця школи, яка понад усе любила римувати, а ще мріяла стати відомою. Сьогодні вона автор роману «Людина без людей», який здобув першу премію Міжнародного конкурсу молодих літераторів «Гранослов».

Так, поезія, безперечно, потрібна нам у житті, потрібна, як чисте повітря, як сонце, як їжа і вода, як спілкування… Поетичне слово, здатне проникати в таємниці людської душі, спонукає людину  мислити образами, не дає нашій душі зачерствіти.

Нога Світлана Михайлівна,  учитель української мови та літератури Кинашівської ЗШ І-ІІІ ступенів