Тиждень науки у Кирнасівському ЗЗСО І – ІІ ступенів

Навчати дітей точних наук, розвивати інтерес до них – одне з найважливіших завдань, що стоять перед педагогами. В нашій школі стало традицією щорічно проводити предметні тижні.

З 4 по 8 лютого  2019 року був  проведений  Тиждень науки, метою якого було дати учням додаткові знання з точних наук та історії їх розвитку, показати зв’язок між ними,   викликати інтерес до вивчення предметів, сприяти розвитку полікультурних і комунікативних компетентностей учнів, активізувати  пізнавальний інтерес до математики, інформатики та фізики.
Для участі в Тижні були залучені учні 5-9 класів. Перший день  розпочався із оголошення на шкільній лінійці плану проведення заходів.

5 лютого вчителем інформатики Северин О.Д. було проведено  он-лайн урок безпеки в Інтернеті з нагоди Safer Internet Day  2019. Завданням уроку було формування компетентностей безпечного користування Всесвітньою мережею та захисту власної інформації Учні 8-9 класів  прослухали виступи спікерів від кіберполіції та ERC, після чого  склали  два нескладні тести .
Школярі  середньої ланки з великим задоволенням взяли участь у веб-квесті «Подорож до країни Алгоритмів». Обравши роль «історика», «журналіста» або  «програміста» , учні створювали презентації за відповідними темами. В лідери вийшли «історики»  Богач Артем та Лелека Катерина(учні 5 класу).

Коридори школи перетворилися на галерею тематичних стіннівок  «Наука і суспільство». Найактивнішими редакторами були Долішня Катерина, Нінічук Марина (учні 9 класу) та Вовк Анастасія (учениця 8 класу).

Яскравим завершенням Тижня став «Математичний ярмарок», який підготували вчитель математики С.П.Марценюк та учнівський актив. Цікаві запитання, вікторини, задачі, головоломки, ребуси викликали в учнів бажання  випробувати свої сили. Школярі показали гарні результати знань з математики, виявили лідерські якості, збагатили свої знання з предмету. Для математичного активу школи підготовка тижня, мабуть, дала більше, ніж сам тиждень, якщо врахувати інтерес до вивчення математики, від розгадування математичних головоломок. На ярмарку знайшли цікавинки і учні початкової ланки школи.  Найактивніші учасники  отримали солодкі призи.

Вже вкотре робимо висновок, що проведення предметних Тижнів розвиває інтерес учнів до навчання, творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне та просторове мислення, посилює пізнавальну мотивацію, підвищує інтерес до активної,  творчої та самостійної діяльності, формує навички самостійності.

Вчитель інформатики Северин О.Д.