Дотиком серця

Поезія – це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі
                                              Л.Костенко

Ви чули, як звучить слово? Його мелодія яскрава і грайлива, сонячна і зворушлива, дзвінка і чаруюча. Вона тихо заходить в серце, торкається душі і тоді довго – довго звучить в ній, відлунює красою рідного слова.

Уже стало гарною традицією до Дня української писемності та мови проводити конкурс читців між учнями шкіл району. 6 листопада  центральна районна бібліотека гостинно зустрічала юних конкурсантів із 19 шкіл району, Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.-ліцею з ПВФП, Шпиківського ОНЗЗСО І-ІІІ ст., Торківської філії І-ІІ ст. Шпиківського ОНЗЗСО І-ІІІ ст.

Із вітальним словом до присутніх звернулася Соловей Н. З., методист відділу освіти, молоді і спорту , котра наголосила про відзначення ювілейних дат у цьому навчальному році та презентувала творчість юної поетеси О.Бурбело. Нурізянова Т. П., завідувач читальною залою, ознайомила із  книгами з психології, історії, літературознавства, які чекають на сучасного читача. Порадила дітям, учителям нові видання, якими поповнилася бібліотека.

На конкурсі звучала поезія Л.Костенко, В.Симоненка, О. Бурбело. Юні виконавці - справжні таланти, їх можна порівняти із маленькими зірочками, які із піднебесся впали на поетичну стежинку Тульчинщини. Школярі показали високу майстерність володіння рідним словом. Ж Слід відмітити майстерність декламування творів учнями  Заозерненської (директор Невеселюк Л.В.), Кирнасівської (директор Дерун Т.В.),Кинашівської (директор Живилко Н.О.) ЗШ І-ІІІ ст., Сільницької (директор Железняк Л.М.). Холодівської (директор Ревус О.І.), Кирнасівської ( директор Марценюк Г.П.) ЗШ І-ІІ ст., Шпиківського ОНЗЗСО І-ІІІ ст.(директор Таранюк В.С.). Учениця 7 класу Мазурівської ЗШ І-ІІ ст. Носулько Д. намалювала портрет О.Бурбело.

За результатами ІІ етапу конкурсу І місце посіли такі учні: Козіна Богдана, учениця 6 класу Сільницької ЗШ І-ІІ ст., Юзько Лія, учениця 7 класу Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст., Ускова Владислава, учениця 8 класу Зарічненської ЗШ І-ІІ ст., Майдан Мар’яна, учениця 9 класу Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст., Лукавська Вікторія, учениця 10 класу Журавлівської ЗШ І-ІІІ ст., Блажко Вікторія, учениця 11 класу Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст.

Конкурс добігав кінця. За вікном затишної зали бібліотеки скрапувала на землю остання осіння позолота, небо тулилося до землі. Чекаючи вітру, лякливо тремтів на гілці маленький кленовий листочок. І вітерець прилетів. Зірвав листок і закружляв весь світ у чарівному осінньому вальсі. Народжувалася нова поезія. Це поезія світу, у якому ми живемо.  Вона вже торкнулася чийогось чистого серця. І ми швидко почуємо її звучання…