Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета байдужим не залишає нікого. Вона турбує свідомість, утверджує національний дух, надихає на боротьбу, запалює у серцях іскру любові до рідної землі, іскру гідності й честі українця-патріота.

19 березня в Богданівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів зібралися знавці та шанувальники Шевченкового слова, щоб спробувати відкрити для себе іншого Шевченка, заглибитися у духовну спадщину Великого Кобзаря, відчути її актуальність і в наші дні.
За звання кращого шевченкознавця змагалися команди  Клебанської, Заозерненської,  Білоусівської загальноосвітніх шкіл:  «Кобзареві діти» (Клебанська ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Івах М.Л.), «Патріоти»  (Заозерненська ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Пуренко М.В.), «Тарасові діти» (Білоусівська ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Андрущенко Г.М.). Гравців обрано із найкращих знавців творчості Великого Кобзаря у  школах. Учасники сумлінно готувалися до участі в змаганні, перечитували твори Т.Г.Шевченка, переглядали картини, повторювали біографічні відомості. Команди були впевнені у своїй перемозі та намагалися правильно та швидко давати відповіді на поставлені запитання. Їх наполегливості та завзятості можна було лише позаздрити. Деякі факти дивували аудиторію та спонукали до більш ретельного вивчення творчості письменника.

Автор брейн-рингу «Шевченкове слово у нашому серці» ,  учителька української мови та літератури Заремба Л.О. ( Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.) та керівник проекту,  методист  відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА Соловей Н.З. мали на меті сприяти усвідомленню значення творчості поета для української та світової культури, для кожного особисто; виховувати повагу до Т.Шевченка за його внесок у скарбницю української поезії, почуття любові до художнього слова. Музичне оформлення заходу здійснили: директор Будинку культури Цвілишин А.М., учитель музичного мистецтва Романюк О.В., музичний керівник Романюк О.П.

Оцінювало гру  компетентне журі: голова журі  Нога С.М. – учитель української мови та літератури Кинашівської ЗШ І-ІІІ ступенів, члени журі: Камінський В.В. – головний спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА, Фурман В.Л. – завідувачка РМК, Мойсенко О.М. – провідний інспектор.

За результатами 9 раундів переможцем турніру стала команда Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст.«Патріот».
У перервах між раундами звучали пісні у виконанні ансамблів «Маківка» і «Солошки» та учениці 11 класу Слободянюк Д.
Хочеться також відзначити і вболівальників кожної команди, які проявили винахідливість, творче мислення, артистизм  у виконанні  домашнього завдання «Оживи картину»   і влаштували справжню підтримку своїх інтелектуалів.
Захід був пізнавальним та цікавим не тільки для учасників, а й для глядачів, які  змогли дізнатися багато нового про життя та творчість Т.Г.Шевченка.

С.М.Нога, учитель української мови та літератури Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст.