Трагічний і прекрасний світ Шевченкової «Наймички»

Тарас Шевченко – воістину геніальний поет. Його слово таке рідне, просте, доступне, таке сміливе, гаряче, живе. Воно глибоко проникає в душу, живить її, хвилює.

Тематика поезії Кобзаря різноманітна, та важливе місце в його доробку займають твори, що містять тему жіночої долі. Жіночі образи у Т.Г.Шевченка особливі. Його героїні вродливі, добрі, милі, довірливі та безкорисливі. “Такого полум'яного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть, ні в кого з поетів світу,”– писав М.Рильський.
Учні Кинашівської ЗШ І-ІІІ ступенів не лише шанують творчість Тараса Григоровича, але й популяризують її серед однолітків. Творчий задум підготувати інсценівку за мотивами поеми «Наймичка» і виступити в школах району належить відділу освіти, молоді і спорту (методист Соловей Н.),учителям Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. – Нозі Світлані Михайлівні та Сметанській Людмилі Миколаївні.
23 квітня першими глядачами вистави стали школярі Журавлівської, Нестерварської, Мазурівської загальноосвітніх шкіл. Юні актори (автор – учениця 10 класу Забуранна Ганна, наймичка Ганна – учениця 10 класу Яськова Анастасія, малий Марко – учень 2 класу Михайленко Богдан, дорослий Марко – учень 8 класу Кобильченко Владислав, Катря – учениця 10 класу Власюк Аліна, дід Трохим – учень 10 класу Пасічник Михайло, баба Настя – учениця 10 класу Олійник Валентина) продемонстрували неабиякий артистизм. Майстерна гра, нестандартний режисерський підхід, вдалий музичний супровід, гарні костюми викликали захоплення у присутніх, які нагородили акторів гучними оплесками.
Дивний, трагічний і прекрасний світ Шевченкової поеми не залишає байдужим нікого. Раз прозвучавши, залишається вона в серці тихим смутком. Занадто пізно дізнався Марко, хто його мати, непоправно пізно Ганна відкрила свою душу синові. Так і зостається ця пауза  болем у серці. Болем, який очищає
і возвеличує людську душу. Отже, прем’єра відбулася, далі наступні виступи у інших школах.
                                         Нога Світлана Михайлівна,
                                        заступник директора з навчально-виховної роботи
                                         Кинашівської ЗШ І-ІІІ ступенів