Єдина навіки рідна країна

Під таким гаслом пройшла 21 січня районна літературно-історико-краєзнавча конференція, приурочена Дню Соборності України.

«Ми не проголошуємо незалежність, ми відновлюємо її. Ми були незалежні в різних формах протягом тисячоліть», -  так сказав у далекому 1919р. М.Грушевський перед проголошенням IV Універсалу.

"Ми є хтось і кимось, коли самі визнаємо себе як нація. Кожен із нас." Цими словами розпочала конференцію методист відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА Соловей Н.З.

Директор Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст. Дерун Т.В. провела паралелі між подіями 1919р. та 1990р, подіями останніх років і наголосила, що «...ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не  схочемо бути» (В.Липинський).

Підтримуючи ініціативу Вінницької ОДА щодо проведення флешмобу до Дня Соборності, учні 9 класів Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 (вчитель Желюк Л.В.) провели флешмоб «Держава, суспільство і я – єдина щаслива сім’я». У роботі конференції взяли участь переможці районного творчого конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої» та представили свої напрацювання. Зокрема: «Фантастична подорож Тарасика із дівчинкою-шпиківчанкою мальовничими просторами Шпикова» (уч. 5 кл. Тищенко К., вч. Тищенко І.Г.), «Усе буде добре!» ( розповідь про сьогоднішні два світи однолітків із Шпикова та м.Краматорська учениці 10 кл. Таранюк Н., вч. Пяста С.К.), екскурсовод - Кисіль Д., учениця 6 кл. Сільницької ЗШ І-ІІ ст., представила презентаційну подорож музеями школи, яких аж три у навчальному закладі (вч.Железняк В.В.).

Нікого не залишила байдужим власна поезія Л.Юзько, учениці 7 класу Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. (вч.Пуренко М.В.) та поезія, прочитана Невеселюк Л.В., директором Заозерненської ЗШ І-ІІІ ст. Поєднати читання з піснею допомогла Гречко О., учениця 8 кл.

Новини сучасної історичної книги презентувала завідувач читальним відділом бібліотеки Нурізянова Т.П.. До речі, Тульчинська районна бібліотека радо прийняла учасників та гостей конференції.

Учні Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. Олійник В., Забуранна Г., Яськова А. інсценізували поезію Ю.Хмелевського «Крути», у презентаційних матеріалах представили постать А.Гончаренка, який був учасником бою під Крутами, сотником армії УНР. У свій час ще у складі 76 піхотного Кубанського полку він проходив військову службу в Тульчині.

Учасники конференції поклали квіти до меморіальної дошки А.Гончаренку, командиру І Київської військової школи ім.Б.Хмельницького. У роботі брали  участь Найда Т.М., керівник апарату Тульчинської РДА.

Захід організував відділ освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА за участі представників Тульчинської, Шпиківської ОТГ.