Районні педагогічні читання «Видатний український педагог В.О.Сухомлинський»

З метою вшанування пам’яті видатного українського педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського, з нагоди 100-річчя від дня народження,  29 березня 2018 року в актовій залі Тульчинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 пройшли  районні педагогічні читання «Видатний український педагог В.О.Сухомлинський» під гаслом:  «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний». В них взяли участь директори закладів загальної середньої освіти та директори закладів дошкільної освіти Тульчинського району, Тульчинської і Шпиківської об’єднаних територіальних громад, працівники відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської районної державної адміністрації та районного методичного кабінету.

Відкрила педагогічні читання Фурман В.Л., завідуюча РМК відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської райдержадміністрації, яка зазначила, що педагогічна спадщина

В. А.Сухомлинського актуальна. Вона спрямована на життєвість, на справжність людини. Вона виховує самоповагу. Сухомлинський може стати нашою дороговказною зіркою в любові до дітей, до своєї професії, до своєї Батьківщини. 22 роки бурхливої, неймовірно кипучої педагогічної, наукової, літературної й адміністративної діяльності. Ним написані 48 монографій, 600 статей, 1,5 тисячі казок і розповідей для дітей. Твори Сухомлинського вийшли на 53-х мовах народів світу. Його праця була відзначена багатьма, у тому числі вищими, нагородами СРСР. Був обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук РСФСР і СРСР, мав звання «Заслужений учитель УРСР». Це з осколком у грудях! І поза сумнівами - з іскрою Божою! Можна говорити про феномен Сухомлинського!

проведення районних педагогічних читань

«Видатний український педагог В.О. Сухомлинський»

(до 100-річчя від дня народження)

1. Актуальність Сухомлинського. (Фурман В.Л., завідуюча РМК)
  2. В.О.Сухомлинський про формування особистості дитини в початкових класах. (Граб В.О., Копіївська ЗШ І-ІІ ст.)
  3. Формування духовного світу школяра в творчій спадщині В.О.Сухомлинського. (Котовська Л.І., Печерська ЗШ І-ІІІ ст.)
  4. Професійний саморозвиток  вчителя у контексті використання спадщини В.О. Сухомлинського. (Сватко Р.О., Михайлівська ЗШ І-ІІ ст.)
  5. Моральне виховання особистості в педагогічній спадщині  В.О.Сухомлинського. (Максимчук О.В., Мазурівська ЗШ І-ІІ ст.)
  6. Сухомлинський про роботу з дітьми з особливими потребами. (Монастирук Ю.В., Журавлівська ЗШ І-ІІІ ст..)
  7. Трудове виховання у науковому здобутку В.О.Сухомлинського (Шимков В.В., Шуро-Копіївська ЗШ І-ІІІ ст.)

Світлі ідеї В.О.Сухомлинського вічні, як вічними є Добро, Краса, Любов, оскільки любов’ю твориться людина – найвища цінність серед усіх цінностей світу.