Нехай природа квітне зеленим дивограєм  у чудовім Подільськім краї

Ліс – це велике диво природи, що відкриває свої таємниці лише наполегливим та допитливим.
Той, хто виростив хоч одне дерево, хто почув, як зашелестіло молоде листя, той пізнав справжню радість.
Юне серце завжди відкрите красі природи.

Мої учні цікавляться життям лісу, прагнуть допомогти рослинам, тваринам.
У наш час все більш актуального значення набувають заходи, що сприяють покращенню стану навколишнього середовища, благоустрою та озелененню територій. Збереження та чистота довкілля має величезне значення в житті людини, озеленення певним чином впливає на навколишнє середовище.
Юні лісівники Кирнасівського учнівського лісництва «Зелений гомін"– активні учасники загальнодержавних і місцевих заходів з озеленення довкілля, зокрема «Земля –наш дім», «Збережемо місцеві природо-історичні святині», «День довкілля», «День землі», «Моя земля – земля моїх батьків», які проводилися в школі, селищі та районі. Діти очищують джерела, обсаджують деревами та кущами береги річок. Гарною традицією стало проведення місячника лісу і саду, свята квітів, Дня птахів та ін.
Сприятливі умови для функціонування в школі зеленого «оазису», частинки лісу створив директор школи Г.П. Марценюк разом із педагогічним колективом.
Лісове господарство – сама по собі галузь багатостороння. Приємно, що склалася стійка традиція співпраці учнів з лісництвом. Велику допомогу надають юним лісівникам мудрі керівники, фахівці своєї справи : директор Тульчинського ДЛМГ А.В. Поліщук, головний лісничий Килимник Г.П., лісничий Кирнасівського лісництва Дубовий Б.В., лісівники Денисюк І.О. , Титаренко В.С.
 Члени учнівського лісництва ведуть посадки дерев біля доріг, берегів річки, коло школи і власних будинків. Юні лісівники взяли активну участь у цьогорічній акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», де разом із лісівниками Кирнасівського лісництва Тульчинського ДЛМГ здійснили посадку молодого лісу.
 Учні беруть активну участь в обласних еколого-натуралістичних конкурсах, неодноразово виборювали першість не тільки в районі, а й області, були відзначенні грамотами.
 У день старту Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках "екологічна агітбригада  "Зелений дивограй "Кирнасівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Тульчинського району виборола перше місце на районному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад  "Земля – наш спільний дім».
 До складу шкільної команди увійшли учні 9 класу: Нінічук Марина, Руда Анастасія, Тристюк Альона, Яськов Владислав, Подолян Владислав, Северин Олег, учениця 8 класу Клоченко Тетяна, учень 3 класу Чорний Денис, капітан команди Долішня Катерина .
 Школярі змістовно розкрили тему виступу «Моя мала батьківщина», цікаво розповідали про різноманітність природи подільського краю, висвітлювали екологічні проблеми селища Кирнасівка , висловили любов, бережливе ставлення до своєї малої батьківщини. Використали ґрунтовно підготовлені презентації, з фактами та цифрами стану екології своєї місцевості, з конкретними цифрами роботи нашого учнівського лісництва.
Можливо, коли всі люди почнуть думати про майбутнє і відповідати за дії один одного, подарують природі, Землі, іншим людям частину свого серця і своєї любові, воєн більше не буде, а наша мала батьківщина розквітне.
Таким було звернення членів екобригади до своїх ровесників, дорослих. Учні приємно вразили глядачів чудовою квітковою композицією, мелодійним відтворенням звуків природи.

Мудра людина завжди прислухається до голосу природи.
 За давнім звичаєм, наші предки йшли до лісу весну зустрічати.
Першими провісниками весни є першоцвіти : підсніжники, проліски, ряст.
Бажаючи один одному здоров’я, люди казали: «Дай, Боже, вам рясту діждатися! "Із пробудженням весни поверталися птахи до рідного краю.
Люди раділи оновленню природи, пригощали всіх обрядовим печивом – жайворонками. «Тож давайте разом весну зустрічати! "- запропонували наші учні всім присутнім у залі, пригощаючи смаколиками - жайворонками.
 Родзинкою став виступ третьокласника Чорного Дениса, який у ролі підсніжника закликав берегти блакитні очі землі - ранньоквітучі першоцвіти.
 А вже 20 березня наша агітбригада гідно представила Тульчинський район на обласному етапі конкурсу у м. Вінниця, посівши почесне третє місце.
 Наші здобутки - це багаторічна робота всього колективу школи, де натхненником і організатором є директор школи Марценюк Г.П.
 Найголовніше, що діти поставили собі за мету здобути перемогу в районі та стати одними з кращих в області. Вони справді цього варті.
 Юні природолюби відкривають своє серце для див природи, для дощів і райдуги, для малої пташки і тен¬дітного проліска... Можливо, саме вони стануть тим новим поколін¬ням, що перетворить рідну Україну на справді мальовничу землю, зелену, квітучу і безпечну, де всю¬ди можна буде пройти босоніж, не поранивши ніг.
 І дитячі серця промовляють в один голос з природою: «Полям – цвісти, лісам – рости, річкам – текти! Щоб так було довіку!"
 Керівник екологічної агітбригади,  вчитель біології Кирнасівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Лошак Лариса Михайлівна