«Я маю право!»

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини, саме цього дня 1948р. ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує права та свободи особистості – рівність всіх перед законом.

Підсумовуючи роботу педагогічного та учнівських колективів району щодо реалізації правопросвітницької акції «Я маю право!», проведено квест «Держава, суспільство і я – єдина щаслива сім’я» на базі Білоусівської ЗШ І-ІІІ ст.(директор Рябокінь В.М.) за сприяння  відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської РДА. Організатори – методист Соловей Н.З. та учитель правознавства Білоусівської ЗШ І-ІІІ ст. Гриценко Б.О. Учасники – учні Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст. (вчитель Галюк О.А.), Клебанської ЗШ І-ІІІ ст. (вчитель Кучеренко К.В.), Богданівської ЗШ І-ІІІ ст. (вч. Бойко О.В.). У роботі квесту брали участь заступник начальника відділу освіти, молоді і спорту Камінський В.В., старший інспектор ювенальної поліції Омелянчук О.М., завідувач читальним відділом районної бібліотеки Нурізянова Т.В. Журі квесту -  учителі правознавства району.

Школярі Білоусівської ЗШ І-ІІІ ст. підготували пізнавально-музичну композицію, приурочену Дню прав людини, Гриценко Б.О. презентував діяльність Костя Широцького як правника, учасники побували у музеї видатного земляка. Учні трьох шкіл проявили виваженість, толерантність, вміння знаходити рішення, показали знання про основи теорії держави і права, представили бойовий командний дух. Діти розв’язували правові тести, задачі, називали форму державного правління країн, представляли театр права, називали види соціальної норми, які зображені на певній картині, були і чорні ящики, у яких знаходилися предмети, які учні повинні упізнати за поясненням. Години квесту збігли непомітно. Переможцем стала команда «Юні правознавці» Кинашівської ЗШ І-ІІІ ст., які випередили команду « Феміда» Клебанської ЗШ І-ІІІ ст. всього на один бал.