21 вересня традиційно відзначається Міжнародний день миру.

Миру можна досягнути через порозуміння

21 вересня традиційно відзначається Міжнародний день миру.  У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливо важливе. Міжнародний день миру започаткований резолюцією Генеральної Асамблеї ООН  від 30 листопада 1982 року.  Відтоді щороку мільйони людей у різних країнах беруть участь у символічній Ході Миру, флешмобах, квестах. Вони бачать у цьому можливість об’єднання усіх національностей, культур і ідеологій для встановлення міцного миру на планеті.

Учні Кирнасівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів долучилися до цього свята. Ранок 21 вересня у школі розпочався із квесту  «Щоб небо не падало – з’єднуймо руки» . Учні 5 -8 класів взяли участь у флешмобі «Голуб миру».

А учнівський сенат вийшов на сонячне шкільне подвір’я під синьо – жовтим стягом з яскравими кульками кольору прапора з гаслом «Боріться,боріться, - бо ми ще малі – мир захищайте для нас»  Це було символічне звернення до оборонців наших східних кордонів, учасників Операції Об’єднаних військових сил.

Ніхто та ніщо  так переконливо не розкаже про мир, про його цінність як архівні, документальні свідчення про війну очевидців тих часів, незаангажованих науковців і істориків.  Відділу освіти , молоді і спорту Тульчинської РДА організував навчальну екскурсію в рамках відзначення Міжнародного  дня миру учням 10 – 11 класів  Кирнасівського ЗЗСО І – ІІІ  ступенів, які 25 вересня 2018р. відвідали музей «Історико  - меморіальний комплекс пам’яті жертв  нацизму» у с. Стрижавка Вінницького району. Не зі слів вчителя чи з підручника, а мовою історичних фактів, архівних документів, фото часів Другої світової війни школярі дізналися про всі жахіття нацистської окупації. Учні відвідали комплекс, що складається з двох об’єктів: території самої ставки та братської могили військовополонених і громадян окупованих німцями країн, які будували ставку. Вздовж екскурсійного маршруту школярі зупинялися біля інформаційних стендів, котрі розповідають про жахи окупації, мужній спротив місцевого населення, історію створення ставки, її значення та вплив на події Другої світової війни, визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників. Кирнасівчани познайомилися з копіями  реальних фотографій періоду Другої світової війни, на яких зафіксована ще діюча ставка «Вервольф» під час німецької окупації. Нові факти відкрилися учням у музейному павільйоні  про історію окупації області та злочини німецько-румунських загарбників, а також спротив населення України. З особливою увагою слухали  школярі  про Нюрнберзький трибунал, Суд історії, завдяки якому фашизм було остаточно повалено. Оглядова екскурсія Історико-меморіальним комплексом завершилася біля братських могил військовополонених, які загинули під час будівництва ставки.

А у Музеї повітряних сил України (м. Вінниця) старшокласники  мали змогу переконатися, що у нашої держави достатньо військового потенціалу, щоб боронити мир на рідній землі і дати гідну відсіч зайдам зі сходу.