Зучтріч з десантниками-афганцями у Богданівській ЗШ І-ІІІ ст.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день закінчився процес виведення обмеженого контингенту радянських військ із території Республіки Афганістан.

У нелегкий для України час пам’ятати про героїзм учасників Афганської війни – означає стати наперекір тому злу, яке сьогодні, на превеликий жаль, приносить людські жертви, це означає – творити добро для всіх, хто став на захист нашої держави.

У Богданівській ЗШ І-ІІІ ст. у рамках роботи військово-спортивного клубу «ЮНИЙ ДЕСАНТНИК» традиційно проводяться літературно-музичні заходи та військово-спортивні змагання, приурочені цій даті.

Основною їх метою є розширення знань учнів про події афганської війни 1979—1989 рр.; виховання поваги до воїнів-інтернаціоналістів та пам'яті загиблих героїв; формування свідомого ставлення до прав і обов'язків людини і громадянина; формування громадянської свідомості, сприяння осмисленню ролі людини в історії, аналізуючи події минулого, щоб краще розуміти сучасність; виховання молоді у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності, гордості за синів України, земляків, які з честю виконували інтернаціональний військовий обов’язок.

Такий захід було проведено 16 лютого 2018 року на базі школи. На нього були запрошені воїни-десантники, учасники афганської війни, які сприяли створенню військово-спортивного клубу  і надають методичну допомогу його діяльності. Це Гарматюк Василь Дмитрович, Грязєв Сергій Анатолійович, Герасимчук Олександр Іванович. Під час заходу присутні були ознайомлені з основними етапами війни в Афганістані. Діти читали вірші та співали пісні на афганську та патріотичну тематику, вшанували      пам´ять загиблих земляків хвилиною мовчання. Після літературно-музичної частини заходу відбулося урочисте відкриття військово-спортивного свята. До програми змагань були включені конкурси з стрільби з пневматичної гвинтівки, по збиранню і розбиранню автомата, спорядженню магазина набоями, з виконання силових та гімнастичних вправ, знання та виконання нормативів із тактичної медицини. Також було проведено спортивні естафети. Традиційно свято закінчилося показовим виступом із рукопашного бою вихованців клубу «ЮНИЙ ДЕСАНТНИК». Судити змагання було доручено запрошеним воїнам-афганцям. По закінченні змагань судді вручили переможцям грамоти і зробили на згадку спільне фото.