Свято матері – свято любові

Травень – особливий місяць, бо святкуємо урочистий, світлий День матері. Це свято дуже схоже на ніжну травневу квітку, від якої не можна відвести очей. Воно прийшло до нас із забуття  і повертає до давніх традицій, які вчать нести крізь усе життя шану до найріднішої у світі людини. Слово «мама»  для кожного українця символізує священну трійцю: рідну матір, матір Україну та Божу Матір.

18 травня у затишній, святково прибраній залі Кинашівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів зібралися учні, вчителі, батьки, жителі села, щоб віддати шану матері – берегині національних і людських ідеалів. Організаторами заходу стали заступник директора з навчально-виховної роботи Нога С.М. та учитель християнської етики Войтенко Г.О. Ведучі Яськова Анастасія та Міцкевич Олена здійснили екскурс в минуле: розповіли присутнім історію виникнення свята. Уперше його відзначили у Філадельфії 10 травня 1908 року з ініціативи американки Анни Джарвіс на знак пошани й любові до її передчасно померлої неньки. У 1929 року свято Матері вперше відсвяткували в Галичині. Воно стало популярним і ще десять років мандрувало Україною. Після 1939 року День матері заборонили. Але наша держава відновлюється, а разом із нею і ті свята, які були дорогими нашому народові. З 1990 року Свято матері повернулося в Україну і відзначається у другу неділю травня.

З вітальним словом до присутніх жінок-матерів звернулася директор школи Живилко Наталія Олександрівна і побажала їм здоров’я, щастя, надійної чоловічої підтримки, родинного благополуччя, взаєморозуміння і безмежної вдячності від своїх дітей. Гарно прикрашений зал, артистичні ведучі, оригінальні виступи учнів  створили неповторну  атмосферу свята.

Особливі слова подяки учасники концерту висловили матерям воїнів, які захищали і захищають нашу неньку Україну від ворогів. Зворушливим був виступ матері Скачко Любові Зіновіївни, яка зачитала лист сина Романа, написаний під час затишшя між боями. У ньому син щиро дякує матері за те, що подарувала життя, і за те, що виховала саме таким.

До участі у концерті були залучені учні 1-9 класів, учителі, батьки, адже святкування Дня матері – це чудова можливість висловити свою безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння.

Величезне задоволення отримали глядачі від найменших учасників дійства – учнів початкових класів, які згадували у своїх виступах ніжні мамині руки, її клопітку щоденну працю, ласку та тепло. Матусі щиро раділи за своїх діток, адже вони так зворушливо вітали найріднішу особу на землі. Проникливі ліричні пісні у виконанні учнів 5 класу Сушинської Каріни та Мазурик Лілії (музичний керівник Медведенко О.М.) не раз викликали сльози на очах глядачів.

Неабиякі акторські здібності продемонстрували під час виконання інсценівок Тарабан Ірина із сином Назаром, учителька Собко Олена Вікторівна та учениця 5 класу Кібіщук Емілія, учні 9 класу: Власюк Аліна, Пасічник Михайло, Забуранна Ганна, учні 5 класу Сушинська Каріна та Пустова Каріна.

Світлі, ніжні почуття в серцях глядачів викликали пісні «Ангел мамі» у виконанні учениці 4 класу Опоки Лариси та «Мамо, мамочко моя» у виконанні учня 4 класу Дмитрука Владислава.

А щоб матері та бабусі не сумували, більше посміхалися в такий особливий день, учень 7 класу Кобильченко Владислав розвеселив їх гуморескою С.Олійника «Йшов автобус на Полтаву».

З уст матерів Дмитрук Лілії та Олійник Іванни пролунали святі слова щирої молитви. Вона – надійний оберіг для дітей та онуків. Мати продовжує захищати нас на небесах, покинувши це земне життя...А ми, діти та онуки, стаємо її гідним продовженням.

Учні 9 класу під керівництвом учителя інформатики Піддубняк Тетяни Валентинівни підготували сюрприз – відеопривітання матусям.

Є добрий звичай в Україні: у святковий день, в щасливу годину хлібом-сіллю гостей вітати, добра і щастя їм бажати. На завершення свята усі присутні скуштували свіжого духмяного короваю, випеченого працівниками школи: Марченко В.Б., Музикою.О.О., Мартиненко Г.М. Школярі подарували мамам та бабусям квіти.

День матері – сімейне свято, і відзначили ми його у колі великої шкільної родини. Учасники концертної програми намагалися донести присутнім у залі, що День матері для них –  це свято любові та пошани. У цілому світі мірою гідності людини вважається її подяка матері за життя, за всі її старання, виховання і самопожертву. Усі ми з дитинства і до останніх своїх днів несемо в душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє і пробачить. У щасливої матері зростають щасливі діти, тому робімо життя наших матусь прекрасним!

Нога Світлана Михайлівна,

заступник директора з навчально-виховної роботи