Олімпіади, конкурси

Відгуки учнів на інсценізації творів Г.Квітки-Основ’яненкаОлімпіади, конкурси

4 грудня на базі Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст.№1 відбулося відкриття літературної світлиці, приуроченої 204 річчю від дня народження Г.Квітки. учні Кинашівської, Тульчинської №1 ЗШ І-ІІІ ст. були у ролі театральних критиків. Найкращі відгуки про захід представили Франкова Д.( Тульчинська ЗШ І-ІІІ ст.№1), Забуранна Г., Яськова А. ( Кинашівська ЗШ І-ІІІ ст.).
Франкова Д.:
Нещодавно в нашій школі відбувся захід на честь Григорія Квітки- Основ’яненка. Школи нашого району представили найулюбленіші уривки з його творів. Найбільше мені сподобався виступ Суворовської ЗШ І-ІІІ ст. Вони презентували уривок з п’єси Квітки- Основ’яненко «Сватання на Гончарівці». У творі розповідається про те, як Одарка свариться зі своїм чоловіком Прокопом, бо той п’є. Тут приєднується до них сільський багач із пропозицією посватати їх доньку Улянку за свого сина  Стецька. Спочатку Одарка з чоловіком проти, тому що знають, що хлопець немає клепки в голові, але, подумавши, погоджуються, зважаючи на його багатство. Сама дівчина проти такого шлюбу, тому що кохає Олексія, але він кріпак.
         На жаль, з тих пір нічого не змінилося. Батьки хочуть всього найкращого для своїх дітей і забувають про те, що в їхніх нащадків є почуття та свої плани на майбутнє. Вони вважають, що багатий чоловік- це єдине, що зробить доньку щасливою, забувши про справжні почуття.
         Творчим задумом автора стало прагнення довести всім, що кохання та вірність- це найголовніше в житті кожного.
        Особливим в їхньому виступу стало те, що актори, а саме Подунай Анна, яка зіграла роль Одарки, та Олянишена Дарина, що у виставі була Прокопом, відтворили діалог піснею, саме це привернуло мою увагу. Чудові декорації допомогли відтворити самобутність того часу, а майстерність акторів найкраще зобразила події тих часів.
        Я вважаю, що їхній уривок з п’єси є дійсно повчальним для молоді, тому б я порадила кожному переглянути цю п’єсу.
Забуранна Ганна:
4 грудня у Тульчинській ЗШ №1 відбулося свято з нагоди 240-річчя від дня народження Г.Ф.Квітки-Основ’яненка. Усім відомо, що Григорій Федорович – майстер гумору. Учителі Кинашівської та Нестерварської шкіл розповіли про життя письменника. Це було цікаво та пізнавально. Учні підготували інсценівки за мотивами творчості Г.Ф.Квітки-Основ’яненка. Майстерні виступи не залишили байдужими нікого. То я щиро усміхалася, то хотілося плакати.
 Зворушливою була інсценізація учнів Тульчинської ЗШ №1. Вони показали обряд сватання з повісті «Маруся». Гра юних акторів була дуже щирою. Надзвичайно смішною видалася мені сценка «Підбрехач», яку розіграли учні Тиманівської ЗШ І-ІІІ ступенів. Брехуни так перебільшували, що зганьбили парубка на все село.
 Але найбільше мені сподобався буктрейлер за повістю «Маруся» учнів Тульчинської школи №2. Їхня майстерна гра у поєднанні зі співом, танцями справила неперевершене враження. А ще буктрейлер – дуже корисна річ. З його допомогою можна викликати інтерес до прочитання тої чи іншої книги.
Яськова Анастасія:
Нещодавно я відвідала літературну світлицю, присвячену 240- річчю з дня народження видатного українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка, яка була організована у Тульчинській ЗШ I – III ступенів №1.
Школи району підготували інсценівки за мотивами творів Квітки-Основ’яненка.
Найбільше мені сподобалися виступи Суворівської школи і Тульчинської ЗШ №2. Суворівська школа мене вразила своєю акторською майстерністю і музичними доповненнями. Учні дуже емоційно передали уривок з твору “Сватання на Гончарівці”. Я на мить уявила себе у селі Гончарівці, ніби стала очевидцем усіх цих подій.
Тульчинська ЗШ №2 вразила мене своєю багатоманітністю. Чудова акторська гра перепліталася із запальними і чуттєвими танцями головних героїв повісті “Маруся” Марусі і Василя. Учні показали щирі почуття, які виникли між дівчиною та хлопцем.
У моєму серці залишилася часточка цього свята. Я з радістю буду відвідувати такі чудові заходи.